Podłogi pod ogrzewanie podłogowe - kupuj z Dąbex w Szczecinie

Osoby, które budują własne domy, coraz częściej decydują się na zakup i instalację ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe ma niewątpliwie wiele zalet – na pewno są to komfort użytkowania, brak widocznych elementów grzejnych, a także korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Oprócz tego ogrzewanie podłogowe, dzięki swojemu rozkładowi temperatury, generuje mniejsze koszty niż zwykłe grzejniki. Dużo zależy jednak od tego, o którym ogrzewaniu podłogowym mówimy. Niestety, ale w przypadku każdego ogrzewania korzystanie z prądu jest dość kosztowne. Musimy również pamiętać o tym, że żeby oszczędzić w przyszłości będziemy musieli ponieść wyższe koszty na początku budowy domu.

Warto od początku pamiętać, że podłoga pod ogrzewanie podłogowe nie może być zwykłym parkietem: na początku należy przejrzeć podłogi, przeznaczone pod ogrzewanie podłogowe. Taki parkiet musi przede wszystkim przewodzić ciepło. W naszym salonie w Szczecinie oferujemy Państwo szeroki wybór podłóg, które idealnie się do tego nadadzą.

Koszt instalacji ogrzewania

Inwestorzy coraz częściej wybierają ogrzewanie podłogowe wodne. Jest ono co prawda dość kłopotliwe, jeżeli chodzi o montaż, a instalacja tego typu ogrzewania jest droższa, ale warto pamiętać, że eksploatacja tego typu ogrzewania jest dużo tańsza, niż ogrzewanie podłogowe elektryczne. Ogrzewanie prądem jest co najmniej dwa razy droższe – dlatego warto zastanowić się, które dokładnie ogrzewanie zamontujemy, zanim zdecydujemy się na zakup specjalnej podłogi pod ogrzewanie podłogowe.

Czy ogrzewanie podłogowe nadaje się do każdego pomieszczenia?

Jedną z głównych cech ogrzewania podłogowego jest duża bezwładność cieplna. Dodatkowo temperatura podłogi zmienia się dość wolno – żeby odczuć działanie ogrzewania podłogowego, czasem musi minąć kilka godzin od uruchomienia „grzejnika”. Dużo zależy od podłogi, która wybierzemy pod nasze ogrzewanie podłogowe i tego, z jakiego materiału jest wykonana. Niektóre parkiety przewodzą ciepło lepiej, a niektóre gorzej. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe utrudnia regulację temperatury w pomieszczeniu, dlatego naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, które dociepla się okresowo. Dodatkowo, żeby ogrzewanie było skuteczne, na podłogach, przeznaczonych pod ogrzewanie podłogowe powinno znaleźć się jak najmniej mebli, chyba że mowa o meblach na nóżkach, które mają wysokość ponad 10 centymetrów. Najczęściej instaluje się ogrzewanie podłogowe w zaledwie kilku pomieszczeniach, a resztę regularnie dogrzewa się zwykłymi grzejnikami, ze względu na małą moc ogrzewania podłogowego na metr kwadratowy podłogi.

W naszym salonie w Szczecinie znajdą Państwo podłogi, przeznaczone pod ogrzewanie podłogowe. Należą do nich między innymi deski lite, które są doskonałym przewodnikiem ciepła. Nasz salon znajduje się w przy ulicy Santockiej 39 w Szczecinie. Z kolei nasza główna siedziba znajduje się w Grodzisku Wielkopolskim.